Na planie trójkąta – 41 m2

Mieszkanie o powierzchni ponad 40 m2 zostało zbudowane w narożniku budynku na planie trójkąta. Młody właściciel chciałby urządzić tam wygodne mieszkanie dla dwóch osób, ale ze względu na obciążenie kredytem mieszkaniowym, rozważa również możliwość wynajęcia jednego pokoju.

Na podstawie rozmów z pierwotnej koncepcji zaproponowanej przez dewelopera:

powstało 5 propozycji aranżacji wnętrza.

 • wariant 1

  mki-v1

  to wariant, to wariant w którym możnaby od biedy zostawić układ deweloperski aby nie ponosić na tym etapie dodatkowych kosztów. czyli wydzielić z części dziennej pokój dla właściciela i byłby on dostępny z kuchni. rozwiązanie średnio wygodne ale co ważne, byłaby oddzielnie kuchnia ze stołem, z której można korzystać niezależnie.

 • wariant 1a

  mki-v1a

  to udoskonalony wariant 1. w nim udoskonalono kuchnie poprzez zamurowanie jednych z drzwi (deweloper zaproponował dwa wejścia do kuchni!). pozwoliło to na inne ustawienie sprzętów w kuchni (w poprzedniej nie było miejsca na blaty robocze i kuchnia nie wydawała się funkcjonalna). oba warianty mają nieco odmienne propozycje ustawienia w łazienkach – do decyzji właściciela, która z łazienek mu bardziej wyda się odpowiednia.

 • wariant 2

  mki-v2

  wariant drugi ma łazienkę, w której udało się zmieścić obok wc i bidet. kuchnia jest częściowo wymknięta co daje nam możliwość ustawienia większej ilości szafek. częściowo ponieważ w ścianie został zaproponowany otwór (czyli ściana na wysokość tylko blatu kuchennego), który doda przestrzenności i okno znajdujące się w kuchni doświetli również część salonu. salon pomieścił dużą sofę, stół oraz miejsce do pracy przy komputerze.

 • wariant 3

  mki-v3

  w tym wariancie kuchnia dostępna jest z części dziennej i jest całkowicie otwarta na salon. mieści się przy niej duży stół, a w części salonu sofa, szafki i miejsce do pracy. dzięki temu salon będzie wyglądał na większy niż jest w rzeczywistości. w sypialni mieści się łóżko 140x200 oraz duża szafa. w przedpokoju duża szafa rozwiąże problem składowania.

 • wariant 4

  mki-v4

  w wariancie tym ulepszono wariant trzeci. zmieniony został układ sypialni tak aby znalazła się w niej jedna duża szafa, a nie dwie mniejsze. cześć kuchenna nadal dostępna jest przez część dzienną. ale w niej zaproponowano otwór (czyli w części ściana na wysokość blatu), przez który można na blat stawiać przyniesione zakupy. dzięki temu zabiegowi zostanie też doświetlony przedpokój. minusem jest fakt, że mając otwór w ścianie nie zamontuje się w tej części kuchni górnych szafek. do decyzji właściciela czy woli szafki w kuchni czy otwór doświetlający przedpokój (oraz dający efekt przestrzenności).

 • wariant 5

  mki-v5

  zmieniono tutaj układ kuchni względem propozycji wcześniejszych wariantów. salon nabrał więcej przestrzeni, jednak kuchnia jest teraz całkowicie otwarta. zaletą tego układu z pewnością jest duża ilość blatów roboczych bez uszczerbku na przestrzeni samego salonu. ustawienie szafek kuchennych pod oknem daje też ciekawy efekt wizualny.

 • standard developerski

  mki-v0
Poprzedni Nastepny